تامین کننده ابزار آلات نجاری - ابزار آلات عمومی - - ابزار آلات دستی برقی - 09125000923
تامین کننده ابزار آلات نجاری - ابزار آلات عمومی - - ابزار آلات دستی برقی - 09125000923

مقاله ابزار آلات نجاری

ابزار نجاری دستگاه یا ابزاری است که در صنایع کار با چوب کاربرد دارد. این ابزارها در مدل‌های دستی (اره، چکش، پیچ دستی، رنده دستی سوهان، گیره نجاری میخ، مته) . برقی (اره فارسی بر، اره عمود بر، اره میزی،‌ اره گرد بر، دستگاه خراطی ، رنده برقی ، مته و فرز) تولید می‌شوند.

در صنایع مختلفی مانند:مبلمان،صنایع دستی،میز و صندلی،دکوراسیون،دکور منزل،اکسسوری و… میتوان از این ابزار استفاده های حرفه ای داشت.ابزار نجاری در افزایش سرعت، سهولت کار، طراحی مدرن، کاهش هزینه و دقت بالا نقش بسزایی دارد.

برای نجاری باید بتوانید جزئیات را به خوبی دیده. مهارت خوبی در کار با دست و  اندازه گیری داشته باشید. برای این شغل داشتن تحصیلات خاصی لازم نیست. از طریق گذراندن دوره های فنی موجود و کارآموزی نزد یک استادکار می توانید. این کار را یاد گرفته و تجربه لازم برای شروع کار را کسب کنید.
ساعت کاری نجار معمولا به صورت تمام وقت است. البته در صورتی که به صورت مستقل کار کند. تعیین زمان کاری بر عهده خود اوست. در برخی زمان های سال، حجم کاری بیشتر بوده و نیاز است. که ساعت های بیشتری حتی در شبها و تعطیلات نیز کار کند.
نجار با خطرات بالقوه ای مانند: مواد و چسب های قابل اشتعال، گرد و غبار، صدای زیاد، آسیب های چشمی و … در کار خود روبرو است. بنابراین باید در هنگام کار از لباس های محافظ و ماسک استفاده کرده. و اصول ایمنی را رعایت کند.

وظایف نجار:

انتخاب چوب مناسب با توجه به نوع وسیله ای که می خواهد ساخته شود.

ابزار و وسایل مورد نیاز برای انجام کار:

اره. رنده. سه کاره. سی ان سی. دستگاه پرس. دستگاه الیت. دریل. پیچ گوشتی. پیچ و مهره. چکش. آچار. میخ. سوهان. مغار.دم چلچله زن. سنباده لرزان. گیره. پیچ دستی. دستگاه خراطی. گندگی. رنده نجاری. لبه چسبان. اورفرز نجاری و غیره.