با گوشی صداگیر یا محافظ گوش آشنا شویم؟

گوشی صداگیر یا محافظ گوش از وسایل هم تزیینی و هم ایمنی است. که برای پوشاندن گوش استفاده می‌شود. محافظ گوش انواع متنوعی دارد.که در سایز‌ها و شکل‌های مختلف تولید می‌شود. از این وسیله برای بستن مجرای گوش بیرونی استفاده می‌شود. که توانایی شنیدن را کاهش می‌دهد. این وسیله محافظی در برابر نویزها و امواج ناهنجار صوتی است.

محافظ گوش چیست:

گوشی صداگیر یا محافظ گوش ear plug وسیله‌ای جانبی است. که برخی از افراد هنگام مطالعه و درس خواندن،برای افزایش تمرکز از آن استفاده می‌کنند. برخی از افراد مشاغلی پرسروصدا مانند نجاری و جوشکاری دارند.به همین دلیل از انواع مختلف گوش گیر، گوشی ایمنی و محافظ گوش استفاده می‌کنند. برخی از محافظ‌ های گوش نقش پوششی دارند.که در فصل زمستان استفاده می‌شوند. این نمونه‌ها دیزاینی شبیه هدست‌ها دارند. روی سر قرار می‌گیرند و به آن‌ها ایرماف می‌گویند. برخی از کلاه‌های ایمنی مجهز به گوش گیر هستند. که برای شغل‌ و حرفه‌های خاصی تهیه و تولید می‌شوند. برخی از آرایشگران هم از انواع محافظ‌ های گوش هنگام رنگ کردن مو استفاده می‌کنند. تا ذرات شیمیایی رنگ به داخل گوش نرود. عمدتاً این گوش‌گیرها و محافظ‌ ها ضد آب هم هستند.که مانع از عبور آب به داخل گوش می‌شوند. از این رو برخی از افراد در حمام استفاده می‌کنند. از این وسیله در هنگام تیراندازی نیز استفاده می‌شود.

بهترین مدل محافظ گوش برای مطالعه

یکی از کاربردهای اصلی محافظ‌ های گوش یا صداگیر،برای زمان مطالعه است. افراد برای رهایی از هرگونه سر و صدا از انواع گوش‌گیرها استفاده می‎‌کنند. بهتر است برای این زمان از گوش‌گیرهای سبک استفاده کرد، تا ایجاد درد و آسیب نکند. برخی از این گوش‌گیرها از جنس سیلیکون و اسفنج،هستند و بسیار منعطف‌اند.

نکات مهم در خرید محافظ گوش

برای خرید محافظ گوش بهتر است دقت زیادی به خرج بدهید. زیرا این وسیله در ارتباط نزدیک با بخش داخلی گوش است.جنس نامرغوب آن می‌تواند برای بدن مضر باشد و حساسیت ایجاد کند. بهتر است از محافظ‌ های دارای بسته‌بندی استفاده کنید.تا هنگام پایان استفاده محافظ‌ ها را درون جعبه خود قرار دهید.تا از آلودگی و گردوغبار در امان باشند. محافظ‌ های گوش برای افراد عینکی دردسرساز هستند. زیرا کل قسمت بیرونی گوش را می‌پوشانند.

محافظت شنوایی گوش بخش بسیار حساس از بدن است. برخی از آسیب که سر و صدا حاصل از کار می تواند. اغلب باعث از دست دادن شنوایی می شود. آخرین آمار HSE نشان می دهد؛ که در سال ۱۵۰ نفر از افراد از سرو صدا حاصل،از کار شنوایی خود را از دست می دهند .

طراحی خاص گودی های ۲ قلو در روپوش گوشی،که دارای فوم بسیار نرم است.

نقاط مفصلی گودی گوش که باعث تمایل گوشی به طرفین می شود.که کارایی و راحتی بیشتر را ارائه می دهد.

بالشتک های حلقوی و نرم گوشی، از یک ترکیب ویژه از فوم تولید شده است. تا کمترین صدا از آن رد شود و بیشترین راحتی را فراهم آورد.

مناسب برای آلودگی صوتی بالاتر از۱۰۵dB.

کاهندگی صدا به میزان ۳۰ دسیبل.